Vánoční trhy v Krakově 2019

Poslední sobotu před Vánocemi (21.12.) se naši farníci z Tísku, z Těškovic, z Výškovic, ze Slatiny a z Nového Světa vydali na zájezd do Krakova.

První zastávka naší cesty byla v rodném městě Jana Pavla II. , v městečku Wadowice. Otec Piotr nám povyprávěl o historii města,  ukázal nám rodný dům sv. Jana Pavla II. a v kostele nás upozornil na křtitelnici, kde byl Svatý otec pokřtěn.

Po chvilce volna, kterou jsme využili k vyzkoušení oblíbeného pokrmu kriemky, jsme se vydali do Kalwarie Zebrzydowske. Tady jsme si prohlédli baziliku Panny Marie s přilehlým klášterem Otců Bernardýnů.

Naše poslední zastávka byla v Krakově, kde se každoročně konají vánoční trhy. Vyzdobené uličky nás přivedly na hlavní krakovské náměstí, kterému dominuje Sukiennice – historická tržnice a dále Radniční věž.
Za zvuku koled a písní jsme zde načerpali vánoční atmosféru a mohli
jsme se těšit na narození pána Ježíše Krista. Posilněni svařákem a s úsměvem na tvářích jsme se za zpěvu lidových písní vraceli domů.
(V. Vajdová)