Mimořádné opatření vlády ze dne 12. března

Vláda kvůli ochraně zdraví obyvatel před novým typem koronaviru vyhlásila v Česku na 30 dní nouzový stav. V pátek od 06:00 začne platit mimo jiné zakáz společenských akcí nad 30 účastníků. Opatření se vztahuje na kulturní, sportovní, náboženské a jiné akce.

V souvislosti s nouzovým stavem, vyhlášeným dnes Vládou ČR, se prakticky ruší veřejné bohoslužby a další církevní akce. Prohlášení českých a moravských biskupů k mimořádnému opatření vlády ze dne 12. března.

Ve farnosti Slatina se do odvolání ruší mše svaté o nedělích i všedních dnech, a to ve všech kostelích farnosti.

V tuto chvíli platí (v době platnosti mimořádného opatření MZ ČR), že sledování přenosu mše svaté je náhradou za osobní účast na bohoslužbě. Časy pravidelných konání bohoslužeb.

o. Piotr