Pouť do Spálova, Panna Marie ve Skále (Mariastein), 6.6.2020

Tuto sobotu, 6.6.2020, se uskutečnil již třetí ročník putování ze Slatiny na poutní místo Panna Marie ve Skále u Spálova.

Pouť jsme zahájili 5.6. mší svatou ve Slatině. Putování jsme věnovali našim rodinám a farnosti. Během pátečního večera přestalo pršet a v sobotu nás přivítal nádherný slunečný den. Na naší cestě jsme navštívili několik obcí a zajímavých míst: Starou Ves, Nové Dvory, Lukavec, Kapličku Panny Marie Loretánské, Vrchy s nádherně nově opravenou Kapličkou. Dolejší Kunčice, Kaménku, Heřmánky a Klokočůvek. U Panny Marie ve Skále jsme se setkali s dalšími poutníky ze Slatiny, Bílovce, Ostravy a také z okolních obcí. Naše pouť byla zakončena mší svatou vedenou otcem Zdenkem Vavrem pod širým nebem přímo na poutním místě.

Během putování v nádherné krajině, jsme měli dostatek času přemýšlet, probírat různá témata, zastavit se a společně se pomodlit. Uvědomit si krásu Božího stvoření, působení Božích milostí a radost z našeho poutního společenství.

Dá-li Bůh, další ročník pouti se opět uskuteční příští rok první sobotu v červnu. Na další putování jsou zváni všichni, kteří mají oči, mysl a srdce otevřené. (R.Hodan)