Adopce na dálku

Program Adopce na dálku byl založen v roce 1993. Od té doby pomáhá díky dárcům z celé České republiky ve vzdělávání více než 30 tisícům nejchudších dětí z rozvojových zemí. Program se realizuje v 6 státech. Podpora vzdělávání konkrétních dětí zahrnuje financování nákladů na jejich vzdělávání (školné na základních, středních či vyšších školách, školní pomůcky, školní uniforma, v případě potřeby pobyt na internátu, doučování, mimoškolní aktivity a další výdaje spojené se vzděláváním, včetně zdravotní péče). Nedílnou součástí programu je i podpora komunit, které hrají v celkovém rozvoji a vzdělávání potřebných dětí zásadní roli. Naše farnost je dlouhodobě zapojena do této činnosti. V současné době podporujeme chlapce Arjuna z Indie. Příspěvky na adopci se získávají průběžně během roku. Dvakrát ročně posílají děti dopisy (prostřednictvím Charity) s poděkováním a aktuálními událostmi ze svých životů.

ARJUNŮV POSLEDNÍ DOPIS A VYSVĚDČENÍ, ČERVEN 2016

Arjun, červen 2016